Warsztaty Ashtanga Jogi z Krystianem Mesjaszem – 24.03.2018

 

Po raz kolejny mamy przyjemność gościć Krystiana Mesjasza w Studio Anatomia Jogi 🧘‍♂️

DATA: 24.03.2018
CZAS: 9:30 – 14:30
INWESTYCJA: 130zł
ZAPISY: joga.lubin@gmail.com lub sms 796-936-889

❕Uwaga ❕ Osoby nie należące do Studio, proszone są o wpłate zaliczki 80zł na konto mBank 17 1140 2004 0000 3202 7720 2097 w tytule wpisując „warsztaty 24 marca”.

➡ Na warsztacie w części wykładowej Krystian opowie o tradycji Ashtanga jogi, wyjaśni czym jest Parampara oraz opowie o jodze jako ścieżce transformacji.
➡ W części praktycznej zajmiemy się skrętami, praktyką wzmacniającą core, tak aby ułatwić wykonywanie vinyas.
➡ Krystian zapozna nas tez ze sposobami na płynność w przeskokach między pozycjami:

Praktykując jogę w dużej mierze skupiamy się na poprawnym wykonywaniu asan. Są one punktem zaczepienia dla naszej uwagi, dzięki czemu ćwiczymy koncentrację i samoobserwację. Praktykując ashtangę nie możemy jednak zapominać o vinyasach, które są istotą całego systemu. Ashtanga Yoga jest przecież systemem vinyas. Jest to metoda praktykowania asan, która opiera się na integrowaniu ruchów ciała z oddechem, za którymi podąża uważność i skupienie. To one są tym elementem, który tworzy tapas – wewnętrzny ogień wypalający nieczystości w ciele i umyśle.

Vinyasy pozwalają płynnie i bezpiecznie przechodzić przez kolejne pozycje. Gdy ruch, oddech i umysł są synchronizowane wyłania się z naszego wnętrza idealna harmonia. Płynne wykonywanie vinyas umożliwia głębszą koncentrację i eliminacje czynników mogących rozproszyć naszą uwagę. Vinjasy tak naprawdę nie znajdują się między asanami, ale to asany znajdują się pomiędzy vinjasami. W takim rozumieniu pozycje stają się tylko przerwami w sekwencji ruchu i stanowią niewielką część tego, co wydarza się na macie. Liczba vinyas w każdej serii jest o wiele większa niż liczba asan, dlatego na głębszym poziomie ashtanga jest nie tyle praktyką fizyczną, ale intensywnym ćwiczeniem oddechowym.

Na warsztatach skupimy się przede wszystkim na tym co dzieje się pomiędzy pozycjami. Wykonując dodatkowe ćwiczenia nauczymy się łączyć ruch ciała z oddechem. Przyjrzymy się Powitaniom Słońca i spróbujemy odnaleźć w nich grację. Rozpracujemy każdą vinyasę w sekwencji szukając płynności i lekkości, tak aby nauczyć się od razu wskakiwać do pozycji. Będą przeskoki, rolowanie na plecach, chakrasany, kruki i „robaczki świętojańskie” 😁 Oj, będzie się działo 😁 Dopiero, gdy odkrywamy i włączamy takie elementy, joga staje się prawdziwą sztuką, która wyraża się poprzez dogłębne opanowanie ciała.

🧘‍♂️Krystian Mesjasz🧘‍♂️ jest nauczycielem ashtanga vinyasa yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda” przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso na macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore, Level 1.