Warsztaty TRE: Uwolnij napięcia, stres i wyzwól swój potencjał.

 

DATA: 26.05.2018

CZAS: 10:00 – 13:00 (3h) 

KOSZT: 100ZŁ ( przy wpłacie zaliczki do 30.04.2018 r 80 zł !!!)

Przy dużej ilości chętnych, możliwość utworzenia dodatkowej grupy w godz 14-17

Ilość miejsc ograniczona: max.15 osób

Zapraszamy Cię serdecznie na warsztat przedstawiający terapeutyczne metody pracy z ciałem i emocjami. W proponowanej podróży do SIEBIE wykorzystamy ćwiczenia TRE®, ćwiczenia bioenergetyczne, taniec.Twoją drogą do siebie będzie doświadczenie sposobów uwolnienia się ze „zbroi” blokad i napięć po to, byś odzyskał/a kontakt z ciałem. Kiedy odblokujesz ciało i poczujesz swoją „pierwotną naturę”, otworzysz się na miłość i witalność.

By nie czuć cierpienia, czasem zamrażamy uczucia. Już w okresie niemowlęcym, by nie odczuwać stresu czy bólu, reagujemy płytszym oddechem, napięciem mięśni, sztywnością ciała. To właśnie ciało przyjmuje funkcję psychicznej „zbroi”, która chroni nas przed cierpieniem.Tracimy kontakt ze swoją „pierwotną naturą” i blokujemy siły witalne.Uwolnić je może praca z ciałem pod okiem terapeuty.

TRE® to rewolucyjna metoda, uwalniania napięć w ciele wywołanych nadmiernym stresem, urazem psychicznym lub traumą.

TRE to metoda wywodząca się z naturalnych zachowań naszego ciała, których uczyliśmy się jako ludzie przez dziesiątki, setki tysięcy lat ewolucji. Wprowadzając nasze ciała w świadomy sposób w drżenie, poprzez sekwencję ćwiczeń podczas sesji TRE, pobudzamy mechanizm uwalniania “złogów” stresu i traumy nagromadzonych w naszym ciele w obecnym życiu. Poza drobnymi wyjątkami (ciąża, niedawno przebyte operacje, urazy ) możemy stosować TRE bez obaw o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Co więcej stosując mniej lub bardziej regularnies TRE odczujemy na własnej skórze jak zmienia się komfort naszego życia, jak poprawia się nasze zdrowie (zarówno fizyczne jak i psychiczne) – po prostu będziemy czuć się lepiej.

Ćwiczenia przeznaczone są dla :
-osób doświadczających szkodliwych dla zdrowia bolesnych skutków codziennego stresu jak i ciężkich traumatycznych urazów, –doświadczających ciągłego napięcia w ciele, zmęczenia, uporczywej bezsenności, napadów lęku i paniki , duszności
-osób pracujących w zawodach o dużym poziomie stresu
-dotkniętych przewlekłym bólem
-mających problemy z radzeniem sobie z emocjami
-szukających wsparcia i przyspieszenia psychoterapii (także z historią urazów psychicznych takich jak – nadużycia przemocowe, zaburzenia lękowe, depresja)
-chcących samodzielnie regulować poziom stresu w ciele
cierpiących na PTSD (zespół stresu pourazowego)

Ćwiczenia bioenergetyczne– opracowane przez A. Lowena i J. Pierrakosa przynoszą wiele korzyści w zakresie podnoszenia witalności organizmu, jak również w sferze życia emocjonalnego i seksualnego. Charakteryzuje je duża uniwersalność – mogą być one adresowane nie tylko do osób przeżywających poważne problemy osobiste, czy zdrowotne, ale również do osób chcących polepszyć swoje samopoczucie, czy zredukować codzienny stres.

Ćwiczenia bioenergetyczne pomagają przy m. in. w:
– Problemach z akceptacją własnego ciała.
– Zaburzeniach snu.
– Trudnościach w mieszczeniu i wyrażaniu emocji.
– Komunikacji w związkach.
– Problemach w stawianiu granic.

Przeciwskazaniem do ćwiczeń są:
-Ciąża, połóg,
-Zaburzenia: nieuregulowane ciśnienie krwi, zaburzenia pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje).
-Ograniczenia fizyczne i fizjologiczne: niezaleczone złamania kości, -nadwyrężenia i skręcenia stawów, stany pooperacyjne (do 8 tygodni), jaskra, padaczka.
-Schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychozy, głęboka depresja, schizofrenia.

Taniec to cudowne narzędzie do spontanicznej podróży w głąb siebie. Rozwija kontakt z ciałem i wpływa na lepszą świadomość siebie. Bardzo otwiera na doświadczanie przyjemności

Prowadzące:
Ewa Januszkiewicz – certyfikowany praktyk metody TRE , absolwentka 4-letniego szkolenia podyplomowego z zakresu Analizy Bioenergetycznej i uczestniczka 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego metodą Core Energetics
pracowniaterapii.com

******************************************************************************
Zapisy
https://docs.google.com/forms/d/1uwDGqgMDWJDpeVnelBfUiTn4m8C_i0cids653PMfmKI/edit
******************************************************************************
Rezerwację miejsca gwarantuje wpłata zaliczki w wysokości 40 zł do dnia 15.05 na konto:
Pracownia terapii i rozwoju Ewa Januszkiewicz
64 1020 2124 0000 8302 0200 5478

Po otrzymaniu zgłoszenia i zaksięgowaniu opłaty rezerwacyjnej, przesyłamy zwrotnie potwierdzenie rezerwacji miejsca na zajęciach
Opłata rezerwacyjna w razie odstąpienia od rezerwacji do 7 dni przed terminem warsztatu podlega zwrotowi w 100%

Organizator zastrzega sobie odwołanie warsztatu w przypadku małej ilości zgłoszeń lub zdarzeń losowych

Co przygotować na warsztat:
wygodny strój, lekka przekąska, napój.

Informacje:
Ewa Januszkiewicz
biotenaga@wp.pl
tel 698 108 205
pracowniaterapii.com