Wprowadzenie do Ajurwedy 28-09-19

DATA: 28.09.2019
CZAS: 10:00 – 14:00
INWESTYCJA: 150zł

ZAPISY: goszkamarta@gmail.com lub sms 602-632-429 (warsztaty Ayurveda + imię i nazwisko).

Wpłaty można dokonać na konto: 17 1140 2004 0000 3202 7720 2097. Wpłata jest potwierdzeniem udziału w warsztacie.

Ajurweda to przede wszystkim najstarszy system medyczny, który powstał ponad 5 tysięcy lat temu w Indiach. Źródłem pisanym Ajurwedy są Wedy. W ostatnich latach Ajurweda w krajach zachodnich jest co raz bardziej znana i kojarzona dzięki masażom takim jak Abhyanga lub pojęciom określającym typ człowieka: Vata, Pitta, Kapha oraz zabiegom Panczakarmy.

Ajurwedyjski system leczenia jest oparty na teorii zachowania równowagi między ciałem, umysłem i duszą (tzn. stanem fizycznym, psychicznym i duchowym).

Według Ajurwedy brak równowagi trzech biologicznych energii Doshy: Vata, Pitta, Kapha prowadzi do choroby. A brak równowagi jest skutkiem złej diety, złego trawienia i metabolizmu, złego wydalania, zanieczyszczenia środowiska, stresu, braku snu oraz złego stylu życia itp.

Warsztaty są przeznaczone dla osób:
➡️ Dla osób poszukujących równowagi między ciałem, umysłem i duchowością
➡️ Dla osób zainteresowanych Holistycznym podejściem do zdrowia.
➡️ Dla osób pragnących poprawić jakość życia swojego i swoich bliskich
➡️Dla osób interesujących zdrową, zrównoważoną kuchnią.

Tematy, jakie będą poruszone na warsztacie:
➡️ Wprowadzenie do Systemu Medycyny Ajurwedy
➡️ Koncepcja PANCHA MAHA BHUTHA
➡️ Koncepcja TRIDHOSHA – Vatta, Pitta, Kapha
➡️ Koncepcja Tkanki – SAPTA DHATU
➡️ Koncepcja AGNI i AMA
➡️ Przyczyny powstania choroby, co to jest choroba i zdrowia w pojęciu Ajurwedyjskim
➡️ Rutyna dnia codziennego – DINACHARYA
➡️ Rutyna zależna od pory roku – RITUCHARYA
➡️ Zasady picia wody i spożywania posiłków

Prowadzący:
Piyush Mittal – uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, terapii marma i mindfulness. Ukończył Informatykę i Zarządzanie na Politechnice Warszawskiej.

Jogę praktykuje od 35 lat. Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobył ją, między innymi jako organizator ponad 120 warsztatów i kursów ( w latach 2012 – 2018), czterech międzynarodowych konferencji naukowych Jogi i Ajurwedy (2013 – 2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii („AYUSH”) z Indii; prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (2013 – 2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Założyciel i prezes Nirmala.pl – Instytutu Jogi i Ajurwedy (od 2017).
Wykładał również ”mindfulness” na studiach podyplomowych nt. „Holistycznego Zarządzania Kapitałem Ludzkim”. Prowadzi zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych pt. „Holistycznego Zarządzania Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.